Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Intercultural Classroom Management

Kurs o tak przepięknie brzmiącej nazwie to temat mojej drugiej wizyty, tym razem we Florencji. Prowadziła go Sheila Corwin, Amerykanka, która zadomowiła się we Włoszech i pracuje w EuroPass Teacher Academy jako lektor na przeróżnych kursach, włączając w to ten wyżej wymieniony.

W kursie uczestniczyli nauczyciele z Grecji, Finlandii, Irlandii, Hiszpanii i Polski, zamiarem których było dzielenie się wiedzą na temat zróżnicowania kulturowego w klasie i problemów oraz wyzwań jakie ono niesie. Większość uczestników pochodziła z regionów, gdzie przybysze z innych krajów stanowią istotny odsetek populacji uczniowskiej, jednakże byli i tacy, którzy mieli do czynienia z uczniami i uczennicami o różnym stopniu niepełnosprawności i dlatego wzięli udział w w/w kursie.

Kurs był mieszaniną ćwiczeń aktywizujących, rozmów i wymiany doświadczeń wspaniale nadzorowany przez prowadzącą. Doświadczenia innych ludzi były tutaj największym atutem tego kursu, jako że nie była to sucha dyskusja, a żywa wymiana opinii i propozycji do dalszego rozwoju i pracy z uczniami.

Literatura, filmy i publikacje towarzyszące kursowi pozwoliły mi popatrzeć na nasz system edukacji w nieco inny sposób i zmotywowały mnie do jego modyfikacji tak, aby uczynić go bardziej sprzyjającym i wspierającym ucznia w zindywidualizowany sposób oraz aby był on/ona w stanie wynieść z pobytu w szkole jak najwięcej zarówno w sferze edukacyjnej jak i osobistej.

Marcin Roszak

Galeria Marcina